Search
Close

Home Archive Aktuálne Eurovea pokračuje podľa plánu

Eurovea pokračuje podľa plánu

0 Comments

Posted by Jakub  November 12, 2018  Leave a comment

Bratislava, 26. február 2009 - Výstavba projektu Eurovea v Bratislave, financovaná Írskym developerom Ballymore, sa bez zdržaní približuje k verejnému otvoreniu na jar 2010. Informáciu potvrdila hovorkyňa Ballymore.
Eurovea je situovaná na severnom brehu Dunaja, medzi Starým mostom (západne) a mostom Apollo (východne). Spája sa s areálom novej budovy Slovenského národného divadla zo severu.

Eurovea poskytne priestory pre kancelárie a administratívu, byty a miesta zábavy a oddychu vrátane kaviarní, barov a reštaurácií.

Niektoré stavebné práce sú v tomto čase už dokončené, najmä cesty, križovatky (ústiace do Dostojevského radu a Landererovej ulice), svetelné označenia (zatiaľ nie sú v prevádzke) a takzvané City Auditorium, kde sa momentálne nachádzajú kancelárie výstavby, administratíva a predvádzacie priestory.

Taxi Bratislava Vienna Airport

Väčšina budov je v stave hotovej základnej konštrukcie a stavebníci sa venujú najmä prácam na vonkajších stenách a čiastočne sa pracuje aj na interiéroch.

Hovorkyňa Eurovea, Patrícia Hradilová, sa pre BratislavaGuide.com vyjadrila, že žiadne omeškania v dokončení projektu sa neočakávajú. Hrubé stavebné práce sa ukončia v októbri 2009. V tomto období prebieha inštalácia sklenených fasád a strešných krytín. V interiéroch sa pracuje na elektrickej sieti, protipožiarnej ochrane, výťahoch a výťahových šachtách a ostatnej infraštruktúre. Minulý rok sme informovali o priebehu predaja bytov v Eurovea.

More for you

Was it helpful?
Yes

Be first one to vote!

No

Author & Credits

Author

Jakub

Copyright: © 2019, Jakub Zilincan, bratislavaguide.com

Images credit: author

Post a comment

Top attractions in Bratislava

About

Welcome to Bratislava - little big city in the heart of Europe. This guide is written by locals, just for you. Enjoy!

© 2012 - 2019 by Jakub Zilincan & folks. All Right Reserved.

Site by: Barono Websites