Search
Close

Home Archive Aktuálne Eurovea – tretina bytov predaných pred koncom marca

Eurovea – tretina bytov predaných pred koncom marca

0 Comments

Posted by Jakub  November 10, 2018  Leave a comment

Aktualizované 22.3.2008 - pridané vyjadrenie Eurovea, že o o predaji apartmánov
Bratislava, 28.1.2008 (BratislavaGuide.com) - Tretina bytov v Eurovea bola podľa spoločnosti Ballymore Properties predaná pár tyždňov po začiatku predaja . Predaj prvých 254 bytov na nábreží podľa sme.sk začal v marci.
Najlacnejšie studio byty sú predávané v cene 7,7 milióna Sk, dvojizbové byty od 11,3 milióna Sk, trojizbové od 15,1 milióna, štvorizbové od 26,2 milióna a tzv. penthousy (veľké apartmány na vrchných poschodiach) budú v ponuke od 46,4 milióna Sk až do 9-miestnych súm.
V septembri roku 2007 bol položený základný kameň veľkého obchodno-kultúrneho centra, ktoré bude stáť na nábreží Dunaja od Starého mosta smerom na most Apollo. Nová štvrť by mala byť moderným centrom zábavy, kultúry, obchodu a aj luxusu. Stavbu realizuje developerská spoločnosť Ballymore Sean Mulryan, pochádzajúca z Írska.
Na mieste bývalej šedej industriálnej zóny s rozlohou približne 230 tisíc metrov štvorcových sa bude rozprestierať niekoľko polyfunkčných budov, námestie a park. Históriu Bratislavy bude pripomínať zrekonštruovaná budova bývalého Riaditeľstva prístavu, v ktorom bude kultúrne centrum. Pomôcť cestovnému ruchu by mal 5-hviezdičkový hotel Sheraton v prevádzke hotelovej siete Starwood Hotels & Resorts Worldwide, v ktorom bude kasíno a multiplexové kino s ôsmimi sálami a trojrozmerným kinom IMAX. V obchodnom centre s názvom Pribina Galleria o rozlohe 60 tisíc metrov štvorcových budú sídliť obchody svetových značiek ako Nike, Benetton, Sephora, S.Oliver a svoj obchodný dom plánuje otvoriť aj Marks & Spencer. Hlavná ulica vytvorí zelené námestie priamo pred novým SND. River Place, pás budov priamo na nábreží sa stane miestom pre luxusné apartmány a v ďalších budovách budú okrem iného aj obchodné a kancelárske priestory. Okolo celej novostavby až po breh Dunaja je naplánovaný moderný park.
Dokončenie tejto modernej zóny je naplánované na rok 2010. Táto stavba je zahrnutá v prvej fáze celého projektu. Na pláne je už totiž aj druhá fáza, rozšírenie stavby o ďalšie obchodné a polyfunkčné priestory, ktoré spolu so stavbou z prvej fázy zaberú celé priestranstvo medzi mostami. Podrobnejšie informácie nájdete na oficiálnej stránke projektu Eurovea.
[map|Eurovea]

Taxi Bratislava Vienna Airport

More for you

Was it helpful?
Yes

Be first one to vote!

No

Author & Credits

Author

Jakub

Copyright: © 2019, Jakub Zilincan, bratislavaguide.com

Images credit: author

Post a comment

Top attractions in Bratislava

About

Welcome to Bratislava - little big city in the heart of Europe. This guide is written by locals, just for you. Enjoy!

© 2012 - 2019 by Jakub Zilincan & folks. All Right Reserved.

Site by: Barono Websites