Przewodnik po Bratysławie dla wszystkich zagranicznych przyjaciół


The rough guide to the Czech & Slovak Republics Rough Guide to the Czech and Slovak Republics
wydany w styczniu 2005
Przydatny, kolorowy przewodnik po Czechach i Słowacji, przedstawia poszczególne regiony tych państw i miejsca, które naprawdę warto zwiedzić. Oferuje również przegląd miejsc noclegowych i gastronomicznych, gdzie można smacznie i skutecznie zaspokoić swój głód. Publikacja zawiera opisy i komentarze dotyczące czeskiej i słowackiej historii oraz kultury, a także mapy i plany każdego regionu.


Lonely Planet guide to the Czech & Slovak Republics Lonely Planet Guide to the Czech and Slovak Republics
wydany w styczniu 2004
Ten przewodnik po Czechach i Slowacji oferuje przegląd hoteli i hosteli, miejsc ze smacznym jedzeniem i dobrą zabawą. Część informacji o Bratysławie jest już nieaktualna.


Insight Guide to the Czech and Slovak Republics Insight Guide to the Czech and Slovak Republics
wydany w kwietniu 2002
Omawiany przewodnik zawiera rozdziały, które skupiają się na opisie poszczególnych regionów Czech i Słowacji w aspekcie historycznym, kulturowym, obyczajowym. Posiada także rady i propozycje na dobre wycieczki, listę adresów i numerów kontaktowych, 240 fotografii i sześć map (niestety nie zostały jeszcze zaktualizowane).


Blue Guide to the Czech and Slovak Republics Insight Guide to the Czech and Slovak Republics
wydany w marcu 1999
Przewodnik poprowadzi czytelnika ciekawymi szlakami po Pradze, pałacach, zamkach i ruinach zamków, a także po miastach i wsiach związanych tradycją. Publikacja zawiera wiele ciekawych podpowiedzi wskazujących trasy wycieczkowe wraz z noclegami czy punktami gastronomicznymi (ze względu na rok wydania część informacji może być już nieaktualna).

This text available at: http://www.bratislavaguide.com/przewodnik-po-bratyslawie-dla-wszystkich-zagranicznych-przyjaciol