WYDARZENIA

>> Więcej...

POGODA

  • Pogoda aktualna: Partly Cloudy
    25 °C

NOCLEGI

z BratislawaHotels.sk

Etniczne restauracje w Bratysławie


Ze swoją obecną liczbą międzynarodowych i etnicznych restauracji, Bratysława nie dorównuje standardom zachodnioeuropejskich metropoli. Jednak należy podkreślić, że liczba, jak i różnorodność egzotycznych i obcokrajowych kuchni stale rośnie.

Na ulicy Pláteníckej, blisko Dworca Autobusowego Mlynské Nivy, znajduje się mała i jak na razie mało znana, lecz ciekawa albańska restauracja Dora.

Bułgarską restaurację znajdziecie w dolnej części Palisád.

Jeśli macie ochotę na kuchnię chińską, koniecznie wejdźcie do Palatin na ulicy Laurinskej. Innymi dobrymi chińskimi restauracjami są Bamboo Garden na Placu Franciszkańskim (Františkánske námestie), Jasmin na ulicy Židovskej oraz Shanghai w Hotelu Astra na ulicy Prievozskej.

Chorwackie specjały z Dalmacji oferuje restauracja U Mamičky na Palisádach.

Tradycyjne indyjskie jedzenie dostaniecie w często odwiedzanej przez mieszkańców Ashoke na ulicy Živnostenskej, w Krishne na Bulharskej w dzielnicy Trnávka jak i również w Krishne na pokładzie Botelu Marina. Tanie i smaczne wegetariańskie potrawy kuchni indyjskiej oferuje restauracja Govinda na ulicy Obchodnej. Govindu prowadzi lokalna społeczność Hare Kriśna, po dobrym obiedzie możecie u nich dostać również doskonałe zakąski i słodkości w cukierni, która jest częścią restauracji.

Miłośnikom sushi polecamy między innymi Sushi Bar Tokyo w centrum miasta na ulicy Strakovej. Restauracja ta poleca również (niezupełnie autentyczne) tajskie specjały oraz jedzenie japońskie. Sushi Bar Kikaku znajduje się na ulicy Gorkého, za Słowackim Teatrem Narodowym. Sushi jest również serwowane w Mercedes Cafe naprzeciw Hotelu Danube.

Malecon na Placu Ľudovíta Štúra (Námestie Ľudovíta Štúra) słynie z kubańskiej kuchni, dobrej obsługi i szerokiego wyboru kaktajlów w menu. Havana na ulicy Michalskej cieszy się podobną opinią wśród gości. Kubańskiej kuchni możecie spróbować także w Vamos na placu Hviezdoslava.

W Bratysławie jest dużo meksykańskich restauracji, które różnią się cenami i tradycyjnymi recepturami potraw. Polecamy Wam także El Diablo, które znajduje się na deptaku, na ulicy Sedlárskej oraz Hystéria przy stadionie zimowym na ulicy Odbojárov, która jest tańsza, a można się naprawdę najeść.

Rosyjską restaurację Metropol odwiedzicie na ulicy Mickiewiczovej.

Włoskie jedzenie jest dostępne w wielu miejscach w mieście. Największą pizzę w mieście zaserwuje wam Pizza Mizza za budynkiem Rektoratu Uniwersytetu Komeńskiego na ulicy Tallerovej. Doskonałymi pizzeriami są również La Mama na ulicy Škultétyho oraz La Trattoria na Cintorínskej. Delikatne i wyśmienite spaghetti jest przygotowywane w Oh Ho Hoo na ulicy Laurinskej.

Najbardziej autentyczną restauracją polecającą specjały bliskiego wschodu jest Samir Lebannon przy schodach wiodących na bratysławski Zamek (Hrad). Na ulicy Zámockej znajduje się również pensjonat z restauracją Chez David. Chez David to połączenie pensjonatu z restauracją, który znajduje się na ulicy Zámockej. Serwują tam żydowski Happy Kebap na Námestí SNP, podobnie jak w wielu stoiskach na Mlynskej doline, w studenckim centrum Bratysławy.

Hiszpańskie Tapas oferują między innymi Tapas Bare na ulicy Laurinskej oraz Rambla na Michalskej.


Comments from our visitors:

Thomas wrote on 19.10.2012 at 13:14:04:
A miała być „PYCHOTKA”!!!Czy to wypadek przy pracy (niedyspozycja kuhacrza, o zgrozo! nieświeże produkty, itp.), czy niechlubny standard „restauracji” Mif3d i Malina sprawił, iż zamf3wione „pyzy jak u mamy z mięsem i podsmażaną złocistą cebulą” (18 zł) wyraźniały się, zamiast oczekiwanym domowym smakiem, jedynie pospolitym, seryjnym produktem przemysłu garmażeryjnego. Przykre, bo na tym się nie obyło. „Udziec cielęcy z pieca w sosie kurkowym” (38 zł) podany w przyjemny sposf3b (na gorącej patelence) mimo ładnego wyglądu pływał w gorzkim, niesmacznym sosie (sugeruje to użycie starej śmietany obym się mylił, może to celowe?). Do całości wpadek dołożył się drink „Aleksander’s Sister” (15 zł), do ktf3rego spreparowania, wydaje się, użyto trefnej jakości miętowego likieru o smaku przypominającym higieniczny płyn do płukania ust, zaś w kolorze i zapachu płyn do mycia naczyń popularnej marki. Może tak tu się warzy potrawy, lecz nie trafia to w nasze gusta.Obym nie miał racji z kiepską jakością, czy nieświeżością użytych produktf3w.Tak, czy owak nie mamy zamiaru więcej gościć w rzeczonym miejscu, co rf3wnież powinno udzielić się znajomym. Jeszcze jedno, dziwi fakt jak przedstawiona sytuacja koresponduje z chlubieniem się wyrf3żnieniem w przewodniku kulinarnym Michelin?Z życzeniami poprawy,Rozczarowany Gość


Add comment:This text available at: http://www.bratislavaguide.com/etniczne-restauracje-w-bratyslawie