PODUJATIA

>> Viac...

POČASIE

  • Aktuálne počasie: Partly Cloudy
    22 °C

UBYTOVANIE

z BratislavaHotels.sk

Etnické reštaurácie v Bratislave


Bratislava sa v počte a rôznorodosti ethnických reštaurácií pomaly začína blížiť štandardom západoeurópskych metropolí. Ich počet neustále rastie rovnako ako rôznorodosť exotických a cudzokrajných kuchýň

Malá a doteraz málo známa je zaujímavá albánska reštaurácia Dora na Pláteníckej ulici blízko Autobusovej stanice Mlynské Nivy

Nová autentická bulharská reštaurácia sa nachádza na začiatku Peknej cesty.

Ak máte chuť na čínsku kuchyňu, skúste na Františkánskom námestí Bamboo Garden. Ďalšie obľúbené čínske reštaurácie sú Jasmin na Židovskej ulici a Shanghai v Hoteli Astra na Prievozskej ulici.

Chorvátske špeciality z Dalmácie ponúkajú u Mamičky na Palisádach.

Tradičné indické jedlá dostanete v obľúbenej Ganesh Utsav na Vysokej, Ashoke na Živnostenskej, v Krishne na palube Botela Marina. Lacné a chutné vegetariánske pokrmy indickej kuchyne ponúkajú v Govinde na Obchodnej ulici. Govindu vedie miestna komunita Hare Kršna, po dobrom obede si u nich môžete dať aj výborné zákusky a sladkosti v cukrárni, ktorá je súčasťou reštaurácie.

Suši už teraz ponúkajú mnohé reštaurácie a sushi bary. Sushi Bar Tokyo v centre mesta na Strakovej ulici ponúka aj nie úplne autentické thajské špeciality a ďalšie japonské pokrmy. Sushi+ je autentická reštaurácia na Hlavnom námestí, za rohom na Laurinskej nájdete Central Passage Sushi. Sushi Bar Kikaku je na Gorkého ulici, za starou budovou SND.

Malecon na Námestí Ľudovíta Štúra je známy kubánskou kuchyňou, dokonalou obsluhou a obrovským koktejlovým menu, podobne ako Havana na Michalskej ulici.

Množstvo mexických reštaurácií sa líši v cenách aj pôvodných receptúrach jedál. El Diablo sa nachádza na Korze na Sedlárskej ulici.

Ruská reštaurácia Metropol funguje v priestore na Mickiewiczovej.

Talianske jedlá ponúkajú na mnohých miestach, často však v rôznej kvalite. Výbornú pizzu od skutočného Taliana nájdete v Primo Amore na Kolárovom námestí. Massimo v La Lanterne na Zámockej ponúka špičkovú taliansku kuchyňu. Najväčšiu pizzu v meste vám naservírujú v Pizza Mizza za Univerzitou Komenského na Tallerovej ulici.

Najautentickejšia reštaurácia ponúkajúca špeciality blízkeho východu je Samir Lebannon na Mickiewiczovej, cestou na hrad. Eshel David je penzión s kóšer reštauráciou na Zámockej ulici. Kebap a falafel dostať v Tulip Kebap na Obchodnej a Happy Kebap na Námestí SNP a v mnohých stánkoch, ktoré sú v Mlynskej doline, študentskom centre Bratislavy.

Španielske Tapas ponúkajú v a Rambla na Michalskej.


Comments from our visitors:

Pepso wrote on 11.03.2013 at 20:33:43:
Odporucam Rusku restauraciu <a href="http://bratilicious.com/okolie/bistro-samovar-rusko-na-tanieri/"> Bistro Samovar </a> na Radiovej!


michael wrote on 05.06.2011 at 19:36:39:
a pozeram tu dalej, ze stranku vobec nikto neaktualizuje, ved Samir Lebanon uz davno nesidli na Zamockej, ale na Vysokej, podobne Tapas Bar na Laurinskej uz davno zmizol, naviac su tu same preklepy, je tu vobec niekto, kto to tu edituje a aktualizuje?


michael wrote on 05.06.2011 at 19:32:52:
pozor na cinsku restauraciu Palatin na Laurinskej, pred par rokmi tam podvali psie maso, kupovali ho od jedneho uchylneho tyrana zvierat, cudujem sa, ze ju uplne a definitivne nezatvorili aj s majitelom, zrejme, ako je na slovensku uz zvykom, cinski majitelia tucne podplatili miestnych uradnikov a ide sa dalej.


Add comment:This text available at: http://www.bratislavaguide.com/etnicke-restauracie-v-bratislave