PODUJATIA

>> Viac...

PO╚ASIE

  • Aktußlne poŔasie:
    0 ░C

UBYTOVANIE

z BratislavaHotels.sk

Bratislavsk├ę kaviarne

Viedensk├í trad├şcia a ob─żubenos┼ą pitia k├ívy sa preniesli aj do Bratislavy. Po revol├║cii za─Źali vznika┼ą po celom meste kaviarne, mnoho z nich v centre mesta. V posledn├Żch rokoch rastie aj popularita kaviarn├ş takzvanej tretej vlny, teda tak├Żch, ktor├ę povy┼íuj├║ pr├şpravu n├ípojov z k├ívy na umenie. V├Ą─Ź┼íina pod├íva presso z kvalitn├Żch k├ívovarov a zna─Źku serv├şrovanej k├ívy prezentuje na ┼í├ílkach a drobnostiach s├║visiacich s pit├şm k├ívy. Ob─ż├║ben├Żmi zna─Źkami k├ívy s├║ Alfredo, Bristot, Julius Meinl, Lavazza a mno┼żstvo ─Ćal┼í├şch z├ípadoeur├│pskych dod├ívate─żov.
─î├şm ─Ćalej, t├Żm viac kaviarn├ş nakupuje k├ívu od lok├ílnych pra┼żiarn├ş.


Cafe Emporio, Einsteinova, Aupark
Mal├í netypick├í kaviarni─Źka uprostred ve─żk├ęho obchodn├ęho centra Aupark pon├║ka pohodln├Ż
oddych po─Źas ru┼ín├ęho d┼ła pln├ęho n├íkupov. V─Ćaka ┼íirok├ęmu sortimentu n├ípojov a z├íkuskov
vyhrala v roku 2007 s├║┼ąa┼ż Kaviare┼ł roka. Okrem oddelenej ─Źasti pre faj─Źiarov je V├ím k
dispoz├şcii aj ┼íirok├í ponuka dennej tla─Źe.

Kaviare┼ł Radni─Źka, Primaci├ílne n├ímestie
Kaviare┼ł Radni─Źka V├ím ako jedin├í tohto druhu v Bratislave spolu s v├Żbornou k├ívou
serv├şruje aj dobr├Ż pocit. Kaviare┼ł je toti┼ż prvou chr├ínenou diel┼łou kde mesto Bratislava
spolu s OZ Inkl├║zia poskytli pracovn├ę pr├şle┼żitosti zdravotne postihnut├Żm.

Cafe Vienna, námestie SNP
Cafe Vienna v├şta host├ş pr├şjemne laden├Żm interi├ęrom a v├Żbornou k├ívou. Obsluha s├şce
nepatr├ş medzi najvychytenej┼íie v Bratislave ale zato si okrem k├ívy a z├íkuskov m├┤┼żete
vychutna┼ą umeleck├║ v├Żstavu obrazov, ktor├ę su taktie┼ż napredaj.

Coffee & Go, Klobu─Źn├şcka ulica
Moderne zariaden├í kaviare┼ł pon├║ka ve─żmi ┼íirok├Ż sortiment s mo┼żnos┼ąou ochutn├ívky alebo
zak├║penia cel├ęho balenia ob─ż├║benej k├ívy. Vzh─żadom na vysok├║ kvalitu k├ívy sa ponuka ka┼żd├Ż
de┼ł men├ş. Kaviare┼ł ocenia aj skuto─Źne n├íro─Źn├ş milovn├şci k├ívy.

Cafe Mayer, Hlavn├ę n├ímestie
Mayer svojou nale┼ítenou atmosf├ęrou nav├Ązuje na trad├şciu zo za─Źiatku dvadsiateho storo─Źia. Pon├║ka v├Żborne vyzeraj├║ce dom├íce z├íkusky a torty. Obsluha je nesmierne vy┼ąa┼żen├í a nie v┼żdy dokonale pozorn├í, akoby si z├íkazn├şk predstavoval, ale trpezliv├Ż n├ív┼ítevn├şk bude obsl├║┼żen├Ż s profesion├ílnou starostlivos┼ąou.

Caf├ę Maximilian, Hlavn├ę n├ímestie
Renovovan├í kaviare┼ł/─Źokol├ídov┼ła pon├║ka mno┼żstvo chutn├Żch sladkost├ş v nefaj─Źiarskom prostred├ş, z ktor├ęho sa v├Żborne sleduje dianie a ─żudia na Hlavnom n├ímest├ş.

Antik, Panska ulica
Bohato vyzdoben├í kaviare┼ł s d├ívkou noblesy, so starobylo zariaden├Żmi priestormi pln├Żmi zrkadiel, pon├║ka dokonal├║ obsluhu a v├Żborn├║ k├ívu ve─żmi bl├şzko Hlavn├ęho n├ímestia na Sedl├írskej ulici. Okrem k├ívy ─Źapuj├║ pivo a mie┼íaj├║ drinky. Turisti, miestni obchodn├şci aj r├┤znorod├í mie┼ían├í spolo─Źnos┼ą uprednost┼łuj├║ posedenie pred kaviar┼łou v letnej z├íhrade, ktor├í je po─Źas chladnej┼í├şch dn├ş vyhrievan├í ohrieva─Źmi.

Next Apache, Panenska ulica
┼át├Żlov├í a priate─żsk├í miniat├║rna kaviare┼ł vo dvore na Panenskej ulici 28 (bl├şzko Prezidentsk├ęho pal├íca), pon├║ka kvalitn├║ k├ívu, v├Żber drinkov a ─Źapovan├ęho piva, ale aj stovky kni┼żiek v angli─Źtine, ktor├ę si priamo na mieste m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą alebo k├║pi┼ą. V lete je kaviare┼ł roz┼í├şren├í o letn├║ terasu.

Verne, Hviezdoslavovo námestie
Caf├ę restaurant sa nach├ídza v budove Vysokej ┼íkoly v├Żtvarn├Żch umen├ş. Origin├ílny interi├ęr je zariaden├Ż staro┼żitn├Żm n├íbytkom in┼ípirovan├Żm z kn├şh spisovate─ża Julesa Verna. Kaviare┼ł pon├║ka v├Żborn├║ k├ívu, ale je ob─ż├║ben├í aj kv├┤li ─Źapovan├ęmu plzensk├ęmu pivu a drinkom. Po─Źas d┼ła pon├║ka kuchy┼ła v├Żber jed├íl miestnej a medzin├írodnej kuchyne (i ke─Ć r├┤znej kvality). Obsluha je priate─żsk├í, atmosf├ęru miestnych host├ş tvoria z ve─żkej ─Źasti ┼ítudenti a umelci. Od v letn├Żch mesiacoch je otvoren├í aj ve─żmi popul├írna letn├í z├íhrada.

Zoznam kaviarn├ş s adresami n├íjdete aj na str├ínke www.kamdomesta.sk. Pode─żte sa s nami o vlastn├ę sk├║senosti v Bratislavsk├Żch kaviar┼łach.

This text available at: http://www.bratislavaguide.com/bratislavske-kaviarne